Edirne 1 Şubesi

TÜRKİYE BULUŞMASI

Eğitim-Bir-Sen Şube yönetimleri ve ilçe temsilcilerinin katıldığı 13. Türkiye Buluşması kapsamında eğitim ve sekretarya toplantıları gerçekleştirildi.Bu kapsamda Edirne İl ve ilçe yönetimimizdeki arkadaşlar sayın Ali YALÇIN ile biraraya geldi.

Eğitim gündemine, sendikal çalışmalara, Türkiye’de ve dünyada yaşanan gelişmelere ilişkin değerlendirmelerin yapıldığı, önümüzdeki dönemde yapılması tasarlanan çalışmalarla ilgili istişarelerin edildiği teşkilat eğitim toplantılarında konuşan Genel Başkan Ali Yalçın, vizyon belgelerinde açıkladıkları ‘işimize, içimize ve dışımıza yolculuğun’ her aşamasında mesafe katederek sendikal yürüyüşlerini sürdürdüklerini söyledi.

Nitelikli bir sendikacılığın yapılması, sendikal bilincin artması için çalışıyoruz 

Türkiye’de daha nitelikli bir sendikacılığın yapılması, sendikal bilincin artması için çalışmalarının, eğitim programlarının devam edeceğini kaydeden Yalçın, “Sendika olarak, delege, ilçe temsilciliği ve şube seçimleriyle bir kez daha yenilendik. Aramızda güven tazeleyen, ilk defa emaneti devralan arkadaşlarımız bulunmaktadır. Heyecanımızı tazeledik, birlik ve beraberliğimizi perçinledik. İçimize, işimize ve dışımıza yolculuğumuzu tüm hızıyla sürdürecek; hak, emek ve özgürlük mücadelemizi, hep birlikte yeni ufuklara taşıyacağız” dedi.